18/10/73: יום ה'

לילה בין רביעי וחמישי

שקט

יום חמישי

נמצאים בחניון יום הרגיל. סוף סוף יוצאים קצת להילחם.

13:00

 יצאנו עם כח של פלוגה ג' בפיקודו של הסמג"ד לכבוש יעד מבוצר בנקודת טריג 4975. הגענו בנסיעה דרך הכפר חרפה.

אנחנו ברתק כשהחבר'ה מפלוגה ג' עולים על היעד רגלי. התברר שהיעד ריק, נטשו אותו. כח בפיקודו של מיקי (המ"פ) נע מהאגף השני, והקיף את היעד מהצד השני וחבר עם הכח שלנו.

17:00

לאחר שחזרנו הספקתי לאכול ומיד יצאנו עם מיקי לכח שצריך להעמיד מארב נגד רכב לשיירת אספקה למוצב החרמון. הכח מנה: 8 חברה מפלוגה א', 12 מפלוגה ג', 8 חבר'ה מהמסייעת, מג"ד, סמג"ד. נסענו בזחלמים עד בית ג'אן. משם התחלנו לעלות ברגל. כבר מעל הכפר המג"ד ירה לעבר שוחה כדי לוודא שאין שם שום סורים שברחו מהכפר. כך המשכנו בהליכה בלי הפסקה בשטח הררי קשה. אדמה מלאה בסלעים והדרך הייתה קשה מאוד. אחרי הליכה של כ-4 שעות הכח שלנו (מסייעת) נישאר בשטח שאפשר להנחית מסוק, ושאר הכח המשיך עוד כק"מ אחד. שם התברר שאחרנו כדי לשים מארב ואז טיווחו את מוצב החרמון הסורי, כשהמג"ד מתקן את הסטיות.

אחרי כשעה המשכנו בדרכנו חזרה. כשהתקרבנו לכפר (בית ג'אן) עברו שירות ארוכות של אזרחים תושבי הכפר, שלקחו את כל ציודם על חמורים ועליהם עצמם, ממש כמו בסרטים. בשעה 04:00 הגענו חזרה למאהל.

אני לא יודע איך החזקנו מעמד בכל המסע הזה. היה ממש קשה.

מדובר במארב חודר שהוציא הגדוד מהמובלעת לשטח סורי אשר בחן את יכולת לוחמי הגדוד לעלות למוצב החרמון ממזרח (בנתיב מפתיע יותר מזה שנבחר לבסוף), בציר היוצא מחאדר ומטפס בתלילות עד לאיזור מוצב החרמון. למבצע זה יצאו מספר לוחמים שנבחרו מבין הפלוגות השונות יחד עם המ"פאים, מג"ד 51 וסגנו. על הלוחמים הועמסו פקלי"ם כבדים במיוחד. ההליכה ליעד ארכה זמן ארוך מהמתוכנן בשל תוואי העלייה הקשה והכוח לא הגיע ליעד לפני עלות החמה ולכן חזר ללא פגיעה בסורים.

המשך

סגור לתגובות על 18/10/73: יום ה'